En organik buluşma: EKOLOJİ İzmir Fuarı

En organik buluşma: EKOLOJİ İzmir Fuarı

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs 2019 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecek. Sektör temsilcilerinin buluşacağı fuar geniş organik ürün çeşitliliği, organik iş platform etkinlikleri, organik pazar ve ekolojik oyun alanıyla dünyanın ilgisini çekecek.

10. EKOLOJİ İzmir Fuarı; Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteği ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliği ile İZFAŞ tarafından 15 - 18 Mayıs tarihleri arasında fuarizmir’de düzenlenecek. Sertifikalı organik ürünler, kontrol ve sertifikasyon kuruluşları ile çeşitli etkinliklerin yer alacağı 10. EKOLOJİ İzmir Fuarı’nda, organik ürün yelpazesinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Keyifli ve sağlıklı

10. Ekoloji Fuarı’nda birçok yenilik ziyaretçilerle buluşacak. Fuarizmir A holünde gerçekleşecek EKOLOJİ İzmir’de, katılımcı firmalar kendi ürettikleri organik ürünleri ve özel tasarımları sergilenecek. Ziyaretçiler, oluşturulacak Organik Yaşam Alanı’nda sertifikalı organik ürünleri tadabilme olanağı bulacak. Satış alanı, organik kafeterya, Ekolojik Çocuk Oyun Alanı’nın da yer alacağı fuarda, organik restoran alanı ve paketli organik ürün satış bölümü yer alacak. Bu alanlar keyifli ve lezzetli vakit geçirme fırsatı sunacak.

Fuarda önemli bir etkinlik de “Ekolojik Kişisel Bakım, Kozmetik ve Temizlik Maddeleri” ile ilgili uluslararası Toplantı ve Gösteri alanı olacak. Türkiye’de fuar kapsamında ilk kez gerçekleştirilecek olan programda, katılımcı firmalar organik malzemelerden oluşan ürünler ile farklı gösteriler sergileyecek.

            

Organik gıda görüşülecek

Bio Foundation/İsviçre ile işbirliği içinde organik gıda sektöründe Avrupa’dan gelecek olan sektörün önemli şirketleri 16 Mayıs tarihinde fuarizmir’de buluşacak. Tüm gün devam edecek olan Bölgesel Organik Ticaret ve Pazarlama Platformu “Organik üretimle tüketici piyasaları arasında köprü oluşturma” adlı kongrede, Avrupa ve Amerika ile ticarette yasal gereklilikler, Almanya’daki perakende pazarı, etik ve adil ticaret, Türkiye’deki perakende ve ihracat sektörü değerlendirilecek. fuarizmir, yurt dışından gelecek bölgesel organik ürün üreticisi firmalar için de buluşma noktası olacak.

Organik kişisel bakım ve temizlik ürünleri etkinlikleri

Bio Foundation/İsviçre ile işbirliği içinde organik sektöründe Avrupa’dan gelecek ve Türkiye’de üretim pazarlamasını gerçekleştirmekte olan sektörün önemli şirketleri 17 Mayıs tarihinde fuarizmir’de buluşacak.

İkili görüşmeler yapılacak

Fuarda yer alan katılımcılar, sektör temsilcileri, girişimciler ve ziyaretçilerle bire bir görüşme şansı da bulacak. Bu kapsamda yapılacak görüşmelerin fuarlarla ilgili sektörlere katkı sağlaması ve ticaret potansiyelinin artması hedefleniyor.

10. EKOLOJİ İzmir’de organik gıda, organik giyim, organik bebek ürünleri, tekstil, organik kişisel bakım ve temizlik ürünleri, organik gübre, ilaç, tuzak, organik turizm ile çeşitli makinelerin bulunacağı ürün grupları yer alacak.